"Sokół - Świat Pracy"
Polskie Towarzystwo Gimnastyczne
Polskie Towarzystwo Gimnastyczne "Sokół - Świat Pracy"

W dniu 11.06.2017 uczestniczyliśmy w festynie rodzinnym w Szczepanowicach. Na prośbę organizatorów rozłożyliśmy strzelnice polową oraz zorganizowaliśmy zawody strzeleckie, nie mogło zabraknąć także wystawy historyczno-militarnej.

Wystawa dotyczyła budowy karabinu AK-47, zagadnień związanych z 150 leciem towarzystwa "Sokół" na ziemiach polskich oraz ciekawostek historycznych. Swój debiut miała tablica zdjęć związana z wydarzeniami podczas I Wojny Światowej w Janowicach. Na następnych imprezach będą debiutować kolejne tablice zdjęć z wydarzeniami historycznymi poszczególnych miejscowości naszej gminy.

Podczas festynu mieliśmy okazje powiedzieć parę słów na temat historii, celów i funkcjonowania naszego oddziału, pochwaliliśmy się osiągnięciami oraz nie spoczywając na laurach przedstawiliśmy plany na przyszłość. Zawody strzeleckie były rozgrywane w formie, która sprawdzała się na poprzednich imprezach. Zawodnicy rywalizowali w dwóch kategoriach wiekowych: dzieci do lat dwunastu i młodsi w juniorskiej, natomiast dorośli w grupie senior. Każdy oddał po osiem strzałów, trzy próbne i pięć punktowanych, gdzie można było uzyskać maksymalnie 50 pkt.
Podium w kategorii juniorskiej prezentowało się następująco:
1. Mikołaj Ślęzak 19 pkt.
2. Kacper Prusak 13 pkt.
3. Kacper Jurczyński 11 pkt.

Natomiast w kategorii seniorskiej:
1. Kamil Gieracki 42 pkt.
2. Monika Wiśniewska 38 pkt.
3. Adam Damian 36 pkt.

Cieszy nas fakt, że tak chętnie jesteśmy zapraszani na imprezy organizowane w naszej gminie, mamy również nadzieję że ten trend się utrzyma.

{gallery}2017/Oddział_Pleśna/Festyn_Szczepanowice{/gallery}