"Sokół - Świat Pracy"
Polskie Towarzystwo Gimnastyczne
Polskie Towarzystwo Gimnastyczne "Sokół - Świat Pracy"

Polowa Drużyna Sokoła w Tarnowie została zawiązana w dniu 19 maja 2018 roku. Organizacyjnie jest ona sekcją Oddziału Miasto Tarnów PTG. „Sokół-Świat Pracy”. Obecnie Drużyna znajduje się w okresie próbnym, a jej członkowie podlegają półrocznej karencji. Głównym celem utworzenia PDS jest szkolenie młodzieży i dorosłych w taktyce, musztrze i strzelaniu, a zarazem podnoszenie zdolności obywateli do obrony kraju oraz własnej.

 

W dniu 20.05.2017 r. na terenie Parku Sanguszków odbyła się XIII edycja ogólnopolskiej akcji POLSKA BIEGA, której organizatorem był PTG Sokół – Świat Pracy oraz Zespół Szkół Ekonomiczno – Ogrodniczych w Tarnowie. 

 dniu 19 grudnia br. w tarnowskim teatrze odbyło się sprawozdawczo-wyborcze walne zgromadzenie Oddziału Miasto Tarnów PTG "Sokół-Świat Pracy".

Podczas zmagań finałowych w tarnowskim teatrze w dniu 3 maja 2019 r. uczestnicy Przeglądu zaprezentowali repertuar w hołdzie „tym, którzy służyli Ojczyźnie…”. Publiczność w wielkim skupieniu wysłuchała recytacji i śpiewów w wykonaniu uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych.

A oto wyniki rywalizacji konkursowej:

Masz pytanie?
DOŁĄCZ DO NAS !

Jeśli zainteresowała Cię nasza działalność,
Jeśli dostrzegłeś w niej coś wartościowego
i interesującego dla siebie

DOŁĄCZ DO NAS !
Z Nami:
  • Dbaj o swoją sprawność fizyczną
  • Promuj polską kulturę, sztukę i tradycje
  • Szanuj wojsko i wspieraj budowę jego zaplecza
DOŁĄCZ DO NAS !

Jeśli napiszesz – odpiszemy !
Jeśli pomożesz – będziemy zobowiązani !
Jeśli zechcesz dołączyć – przyjmiemy !

ZOSTANIESZ JEDNYM Z NAS !

Brak wydarzeń