"Sokół - Świat Pracy"
Polskie Towarzystwo Gimnastyczne
Polskie Towarzystwo Gimnastyczne "Sokół - Świat Pracy"

101 0146 715x536Maj w naszym Towarzystwie należy do miesięcy najbardziej nasyconych imprezami. Majowy kalendarz jest odzwierciedleniem celów jakie przyświecają "Sokołowi".
Pierwszą naszą akcją był w dn. 2 maja "biało - czerwony" rajd rowerowy wokół Tarnowa. Zorganizowała go Sekcja Turystyki Rowerowej Oddziału PTG "Sokół - Świat Pracy" w gminie Tarnów. (Rajd sokoli z flagą) Przypomnieliśmy tym rajdem nasze przywiązanie do barw narodowychi objeżdżając Tarnów zachęcaliśmy mieszkańców podtarnowskich wsi do uczczenia Dnia Flagi Rzeczpospolitej Polskiej. W tym miejscu chcemy również podziękować druhom organizatorom za włożony wysiłek, a Urzędowi Gminy Tarnów za wsparcie.  

 

 

Narodowe Święto Konstytucji 3 Maja uczciliśmy już po raz czternasty Finałem Przeglądu Poezji i Pieśni Patriotycznej na scenie tarnowskiego teatru. Troska o wychowanie patriotyczne młodzieży poprzez przypominanie chlubnych tradycji naszego narodu to misja którą szczególnie podejmuje Sekcja Kulturalno - Oświatowa naszego Towarzystwa. Relację z tego wydarzenia można przeczytać tutaj.

 

970734 450067855077340 625209739 nMaj to również wytężona aktywność Sekcji Rekonstrukcji Historycznej im. 16 Pułku Piechoty, która 18 maja na zaproszenie Muzeum Okręgowego w Tarnowie, wzieła udział w Nocy Muzeów 2013. Członkowie grupy prezentowali licznie przybyłym mieszkańcom Tarnowa (wg. danych organizatorów w Izbie Pamięci pojawiło się ok. 400 gości) umundurowanie, wyposażenie i uzbrojenie Wojska Polskiego i Armii Krajowej z lat 1939 oraz 1944-1945. Relację z tego wydarzenia można zobaczyć tu: Noc Muzeów 18.05.2013 - Izba Pamięci Światowego Związku Żołnierzy Armii Krajowej Okręg Tarnów oraz tu: Noc Muzeów w Tarnowie - TVP.pl. Ostatni weekend maja był też dla rekonstruktorów okazją do uczczenia swojego patrona. Ztej okazji udali się oni 26 maja w miejsce najbardziej zaciętych walk 16 pp. tj. w okolice Pszczyny na Śląsku, gdzie złożyli hołd poległym w obronie Ojczyzny. Zdjęcia z tej wyprawy można obejrzeć pod adresem: facebook.com  

 

 MG 9468Tego samego dnia w Parku Sanguszków Sekcja Sportowa przygotowała imprezę z cyklu "Polska Biega". Wpisała się tym w akcję promowania zdrowego trybu życia i aktywnej rekreacji, co należy do priorytetów naszej organizacji. Mimo niekorzystnej pogody organizatorzy byli zadowoleni z frekfencji, a uczestnicy z jej organizacji. "Polska Biega" - Biegaj razem z nami ! (Tarnów Park Sanguszków - relacja)"Polska Biega" - Biegaj razem z nami ! (Galeria zdjęć)  

 

 

 

W ubiegłym misiącu nasze Towarzystwo obiegła niezwykle smutna informacja o osobistej tragedii druha Jerzego Wróbla, który stracił syna. Trudno wyobrazić sobie żal, który nas przeją z tego powodu. Jest to jeszcze jeden znak dla każdego z nas, że życie ziemskie jest bardzo kruchym i trzeba dołożyć wszelkich starań, aby przeżyć je dobrze, pożytecznie i z myślą tych którzy towarzyszą nam na codzień. Mamy nadzieję swoim zaangażowaniem majowym daliśmy wyraźny sygnał iż nasze hasła nie są puste, a cele nie pozostają na papierze. Wszystkich, którym motto "w zdrowym ciele zdrowy duch" jest drogie zapraszamy do kontaktu i współpracy. dh Prezes Andrzej Olejnik