"Sokół - Świat Pracy"
Polskie Towarzystwo Gimnastyczne
Polskie Towarzystwo Gimnastyczne "Sokół - Świat Pracy"

W dniu 8 lipca na Ziemi Grybowskiej odbył się III Rajd Rowerowy zorganizowany przez PTG „Sokół – Świat Pracy” Oddział Grybów we współpracy z Centrum Sportów Zimowych w Ptaszkowej.

Napłynęło 100 kart zgłoszeniowych, natomiast w dniu rajdu jeszcze dojechało 30 uczestników. Dostępne były trzy trasy: rekreacyjna, średnio – zaawansowana i zaawansowana.

Trasa rekreacyjna prowadziła przez Kąclową, Florynkę, Binczarową, Boguszę, Królową Górną i wyniosła prawie 30 km. Na tej trasę pojawiły się całe rodziny z dziećmi, a niektóre z nich jechały na fotelikach. Dużym i miłym zaskoczeniem była sześcioletnia Nikola, która przejechała trasę na własnym rowerze.

Trasa średnio – zaawansowana prowadziła początkowo przez Okrężny Szlak Rowerowy po Ziemi Grybowskiej potem Wilczyska, Korzenna, Koniuszowa, Piątkowa, Jamnica, Kamionka Wielka i jej dystans to 52 km. Na tej trasie tej przygotowane były dwie niespodzianki. W Koniuszowej można było obejrzeć Izbę Pamięci Gen.  Franciszka Gągora i Izbę Regionalną z okazałymi wieńcami dożynkowymi, a drugą niespodzianką był przejazd z Miasteczka Galicyjskiego do Sądeckiego Parku Etnograficznego.

Trasa zaawansowana prowadziła cały czas po Okrężnym Szlaku Rowerowym na Ziemi Grybowskiej i jadąca po niej grupa była najliczniejszą grupą na tegorocznym rajdzie. Uczestnicy przejechali ponad 43 km z przewyższeniami przekraczającymi 1000 m. To główna trasa naszego rajdu, bardzo wymagająca, dlatego nie każdy mógł się na nią zdecydować.

Tegoroczny rajd wystartował z rynku w Grybowie, a zakończenie miało miejsce w Centrum Sportów Zimowych w Ptaszkowej. Tam na uczestników czekał poczęstunek. W tym roku najliczniejsze grupy przyjechały z Nowego Sącza i Gorlic, ale byli też przedstawiciele z innych miejscowości Małopolski i Podkarpacia.  Miejscowości uczestników zostały zapisane na piernikach Sokolich, które były miłą niespodzianką. Każdy uczestnik otrzymał pamiątkowy dyplom za udział w rajdzie.

Nad Rajdem Patronat honorowy objęli: Wójt Gminy Grybów Pan Piotr Krok i Burmistrz Miasta Grybów Pan Paweł Fyda.

Rajd wsparły firmy: Wysowianka, Sklep Spożywczy ABC Romanek, Sklep Moto – Rowerowy Marco, Bodo Auto Technika, Drogeria Bogdan Święs, Zakład Masarski Dionizy Poręba, FHU DAMEX.

Patronat medialny objęły: Portal Informacyjny Grybów24, Grupa Medialna Info Grybów.tv, RDN Nowy Sącz, Sądeczanin.

Dziękujemy wszystkim którzy przyczynili się do uświetnienia i przeprowadzenia III Rajdu Rowerowego – Grybów i okolice. Zapraszamy do śledzenia naszej strony FB Sokół Grybów, a w szczególności do współtworzenia środowiska Sokoła w Grybowie.

Więcej zdjęć na stronie FB Sokół Grybów.

Zarząd PTG „ Sokół – Świat Pracy” Oddział Grybów

 

{gallery}2018/Grybow/rajd_trzeci{/gallery}