"Sokół - Świat Pracy"
Polskie Towarzystwo Gimnastyczne
Polskie Towarzystwo Gimnastyczne "Sokół - Świat Pracy"

Dnia 21.05.2017r. w Pleśnej odbyła się czwarta odsłona Pikniku Organizacji Pozarządowych, w której nie mogła zabraknąć naszego oddziału. Nasza grupa tradycyjnie rozłożyła strzelnice polową, na której każdy mógł sprawdzić swoje umiejętności strzeleckie z broni pneumatycznej.

 

Ponadto zorganizowaliśmy wystawę pamiątek, której tematyka obejmowała trzy zagadnienia. Pierwsza część wystawy była poświęcona budowie karabinu Ak-47, w której każdy zwiedzający mógł zobaczyć konstrukcje tego rodzaju broni.

Następna część nawiązywała do rocznicy 150 lecia Towarzystwa Gimnastycznego "Sokół", gdzie można było zobaczyć pamiątkową monetę wydaną przez NBP z okazji rocznicy oraz zapoznać się z historią "Sokoła" na ziemiach polskich. Ostatnia część wystawy dotyczyła historii I i II Wojny Światowej na terenie Gminy Pleśna, a każdy zwiedzający mógł sprawdzić jak wyglądały fragmenty wyposażenia żołnierzy z tego okresu czy zobaczyć skutki Wielkiej Wojny zapisane na fotografiach. Nie były to jednak wszystkie atrakcje, które mogliśmy zaoferować w tym dniu. Chcąc pokazać wszystkim jakie emocje wiąże za sobą rywalizacja w strzelectwie sportowym zorganizowaliśmy zawody strzeleckie o tytuł najlepszego strzelca.

Piknik przyciągnął wielu mieszkańców naszej gminy, którzy mogli spędzić miło czas korzystając z atrakcji trzynastu stanowisk stowarzyszeń, kół i innych organizacji z terenu Gminy Pleśna. 

W zawodach wzięło udział osiemnastu chętnych a każdy z nich oddał po 3 strzały próbne i pięć punktowanych, gdzie maksymalnie można było uzyskać 50 punktów.

Podium prezentowało się następująco:

1.Grzegorz Kwaśnik - 39pkt.

2.Kacper Kajmowicz - 37pkt. (33pkt. w dogrywce)

3.Albert Armatys - 37pkt. (31pkt. w dogrywce)

Warto doda, że 37 pkt. uzyskała też pani Wioletta Brożek, lecz po dogrywce w której uzyskała 23pkt zajęła ostatecznie czwartą lokatę.

{gallery}2017/Oddział_Pleśna/Piknik_2017{/gallery}