"Sokół - Świat Pracy"
Polskie Towarzystwo Gimnastyczne
Polskie Towarzystwo Gimnastyczne "Sokół - Świat Pracy"

W dniu 16. 12. 2017 r. oddział z Pleśnej zorganizował pierwsze nieoficjalne zawody strzeleckie dla jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych z terenu gminy Pleśna. Zawody odbyły się w strzelnicy sportowej w Dąbrówce Szczepanowskiej. Zaproszenie na zawody przyjęły cztery jednostki OSP z terenu gminy Pleśna tj. OSP Pleśna, OSP Lichwin, OSP Szczepanowice i OSP Janowice. Każda jednostka miała według regulaminu wystawić trzech zawodników. Strzały do tarczy oddawali zawodnicy w dwóch seriach (I seria 3 strzały próbne i 10 punktowanych oraz II seria 2 strzały próbne i 10 punktowanych). Następnie obydwie serie były sumowane i na podstawie ustrzelonych przez zawodników punktów ustalone zostały następujące miejsca na podium w dwóch klasyfikacjach:

Grupowej:
1. OSP Janowice – 395 pkt.
2. OSP Lichwin – 392 pkt.
3. OSP Pleśna – 311 pkt.
4. OSP Szczepanowice – 198 pkt.

Indywidualnej:
1. Gieracki Kamil z OSP Janowice - 147 pkt.
2. Urban Izabela z OSP Pleśna - 144 pkt.
3. Czeczot Agata z OSP Lichwin - 143 pkt.
4. Gieracki Łukasz z OSP Janowice - 137 pkt.

Zwycięzcy druhowie z OSP Janowice zdobyli puchar jako najlepsza jednostka OSP z gminy Pleśna w strzelectwie sportowym w roku 2017, ufundowany przez Wójta Gminy Józefa Knapika. Również wszystkie jednostki które stanęły na podium otrzymały pamiątkowe medale i dyplomy, natomiast osoby które stanęły na podium z klasyfikacji indywidualnej dodatkowo nagrody.
Wszyscy świetnie się bawili, zdrowo rywalizując ze sobą. Przybyli goście mięli również okazję zapoznać się z wystawą okolicznościową z okazji 150 rocznicy działania Sokolstwa Polskiego na ziemiach Polskich, którą w tym roku obchodzimy. Skosztować smakołyków ufundowanych przez firmę EL– STACH Stanisław Kocik z Janowic, a także złożyć pamiątkowe wpisy w naszej kronice.

Wszystkim zwycięzcom gratulujemy i mamy nadzieję, że za rok druhowie z Pleśnej również będą mogli ugościć na strzelnicy w Dąbrówce Szczepanowskiej zaprzyjaźnionych druhów z jednostek OSP z terenu gminy Pleśna.
Dziękujemy również partnerom zawodów bez których pomocy te zawody by się nie odbyły: firmie Elcolt Hubertus z Tarnowa oraz Hurtowni Elektrycznej MEGAel.