"Sokół - Świat Pracy"
Polskie Towarzystwo Gimnastyczne
Polskie Towarzystwo Gimnastyczne "Sokół - Świat Pracy"

W dniach 08-11 września odbyła się  XX Jubileuszowa Rowerowa Pielgrzymka na Jasna Górę zorganizowana przez PTG „SOKÓŁ – ŚWIAT PRACY” w Tarnowie. W tym roku najmłodszy uczestnik liczył 16 lat najstarszy 72 lata. Już po raz 20 jako Przewodnik Duchowy  pojechał ks. Tadeusz Piwowarski a z nim ks.  Józef Mirek.

 

Trasa w pierwszy dzień wiodła przez ścieżkę rowerową  Velo Dunajec do Zabawy, gdzie w kościele Bł. Karoliny odprawiona została Msza Św. w intencji wszystkich pielgrzymów, potem Górka, Koszyce, Plechów, Kazimierza Wielka, Skalbmierz, Niezwojowice, Racławice oraz Miechów, gdzie był nocleg. Trasa w drugi dzień prowadziła po Mszy Św. w Bazylice Grobu Pańskiego w Miechowie przez Charsznicę, Żarnowiec, Dobraków, Niegową, Trzebniów, Janów, Mausy Wielkie, Srocko, aż pielgrzymi dotarli przed Tron Pani Jasnogórskiej.

Pielgrzymi byli podzieleni na sześć grup z godnie z przepisami ruchu drogowego. W każdej grupie była osoba prowadząca i zamykająca. Z pielgrzymami jechały również wozy techniczne, które wiozły bagaże oraz posiłek.

Chcemy podziękować wszystkim którzy w jakikolwiek sposób przyczynili się do przygotowania i przeprowadzenia XX Jubileuszowej Rowerowej Pielgrzymki na Jasną Górę. Podziękowania kierujemy do księży za Duchowe przewodnictwo i Posługę, oraz Zarządowi Grupy Azoty S.A. i jej służbom za jubileuszowy wystrój w postaci koszulek dla wszystkich pielgrzymów. Dziękujemy Zarządowi Grupa Azoty JRCH, f-mie MegaEl, Burmistrzowi Miasta i Gminy Kazimierza Wielka, Sołtysowi Plechowa wraz z Paniami z Koła Gospodyń Wiejskich, Burmistrzowi Miechowa wraz z Dyrekcją Szkoły Podstawowej, Panu Wiesławowi Zdeb i Zarządowi Regionu Małopolskiego NSZZ "Solidarność" wraz z jego Oddz. Nr 2 w Tarnowie oraz Komisji Przedsiębiorstwa NSZZ "Solidarność" w Grupie Azoty S.A. za niezawodne wsparcie naszego pielgrzymkowego trudu. Podziękowania kierujemy również do Was pielgrzymi za udział, zdyscyplinowanie i wzajemną pomoc fizyczną i duchową.

Do zobaczenia za rok!!!

 

 {gallery}2017/pielgrzymka{/gallery}