"Sokół - Świat Pracy"
Polskie Towarzystwo Gimnastyczne
Polskie Towarzystwo Gimnastyczne "Sokół - Świat Pracy"

W 150 rocznicę powstania Sokoła zarzad PTG Sokół-Świat Pracy organizuje wyjazd do Lwowa i Zadwórza w dniach 14-16 sierpnia br.

LWÓW – miasto orląt , kuźnia kadr polskiej inteligencji oraz gniazdo – macierz dla towarzystw sokolich, ruchu harcerskiego i szeregu polskich organizacji patriotycznych i niepodległościowych.

ZADWÓRZE – Polskie Termopile - symbol heroizmu lwowskich studentów, którzy w liczbie 318 zginęli, broniąc Lwowa i Polski przed konną armią Budionnego w 1920 r.

W tych dwóch miejscach ważnych dla Polski, a w sposób szczególny dla ruchu sokolego , chcemy się spotkać, aby uczcić 150 rocznicę powstania  Towarzystwa Gimnastycznego “Sokół”, przypomnieć o jego korzeniach i działalności.

Ramowy program wyjazdu:

14.08.2017 r. 

Zbiórka uczestników i wyjazd do Lwowa w godzinach porannych (około godz. 5.00). Po przyjeździe zakwaterowanie i zwiedzanie miasta - śladami polskiego sokolstwa we Lwowie, wizyta w operze lwowskiej, nocleg.

15.08.2017 r.

Udział we Mszy Św. , przejazd do Zadwórza   - przejście pod pomnik – złożenie wienców. Po powrocie do Lwowa dalsze zwiedzanie miasta, Cmentarz Łyczakowski I Cmentarz Orląt Lwowskich.

16.08.2017 r.

Dalsze zwiedzanie Lwowa: Archikatedralny Sobór św. Jura, Katedra Wniebowzięcia Najświętszej     Marii Panny, Wysoki Zamek. Obiad. Wyjazd do kraju.

CENA : 150 zł od osoby przy grupie liczącej 27 osób

 Cena obejmuje :

  • Autobus
  • dwa noclegi  – Hostel Vitan ul. Gazowa 26
  • Ubezpieczenie NW
  • miejscowy przewodnik po Lwowie

Cena nie obejmuje :

Obiadów, śniadań, biletów wstepu;  w związku z tym wskazane jest, aby każdy uczestnik wyjazdu wymienił ok. 150 zł na hrywny.
Istnieje możliwość wymiany pieniędzy we Lwowie.

Zaliczkę w wysokości 100 zł należy wpłacić do dnia 31 lipca na konto Towarzystwa: 

84 203000451110000002448910 
Pozostała część wpisowego do 10 sierpnia br.

Zapisy prowadzone są drogą wyłącznie drogą mailową

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Przy zgłoszeniu należy podać : adres zamieszkania, pesel i numer paszportu, adres poczty elektronicznej i telefon kontaktowy.

O przyjęciu decyduje kolejność wpłat.