"Sokół - Świat Pracy"
Polskie Towarzystwo Gimnastyczne
Polskie Towarzystwo Gimnastyczne "Sokół - Świat Pracy"

II Rajd Rowerowy Grybów i okolice rozpoczął się dnia 9 lipca 2017 r. o godz. 8.00 na płycie rynku w Grybowie starem lotnym w kierunku Ptaszkowej. Na starcie rajdu każdy uczestnik który przesłał kartę zgłoszenia do 30 czerwca otrzymał pamiątkową koszulkę.

 

W Kościele Parafialnym w Ptaszkowej rowerzyści uczestniczyli we Mszy Św. sprawowanej przez proboszcza ks. Józefa Kmaka. Po nabożenstwie uczestnicy wpisywali się do pamiątkowej księgi parafii.

W Ptaszkowej uczestnicy zostali podzieleni na grupy 15 osobowe i wyruszyli na dwie trasy, które prowadziły głównie przez piękne tereny Ziemi Grybowskiej. Trasa A - licząca 30 km to pętla rodzinna, którą w tym roku wybrało wielu rodziców ze swoimi pociechami. Trasa B - licząca 60 km to pętla dla zaawansowanych rowerzystów którzy lubią łączyć asfalt z terenem. Wszyscy uczestnicy rajdu szczęśliwie dotarli na metę do Grodu Bolka Gniewnego "Stara Baśń" w Grybowie, gdzie czekał na nich poczęstunek. Przy okazji wspólnego grilowania uczestnicy rajdu dzielili się doświadczeniami oraz wrażeniami z II Radu, a także innych organizowanych przez PTG "Sokół - Świat Pracy"  wycieczek rowerowych. Na zakończenie rajdu każdy uczestnik otrzymał pamiątkowy dyplom. W naszym tegorocznym rajdzie wzięło udział ponad 100 rowerzystów, najmłodszym uczestnikiem była trzy letnia Emilia Rutkowska, a najstarszym był siedemdziesięcio dwu letni Zdzisław Musiał. Dziękujemy wszystkim uczestnikom za udział i już dziś zapraszamy na III rajd Rowerowy Grybów i okolice, który odbędzie się w okresie przyszłorocznych wakacji.

Patronat honorowy nad II Rajdem Rowerowym objęli: Burmistrz Miasta Grybów Pan Paweł Fyda , Wójt Gminy Grybów Pan Piotr Krok oraz proboszcz Parafi Ptaszkowa ks. Józef Kmak. 

Dziękujemy Uzdrowisku "Krynica-Żegiestów” S.A. które na starcie i mecie rozłożyło bramę, a także zapewniło wszystkim uczestnikom naturalną wodę mineralną  Kryniczanka,  dziękujemy Kasztelanowi "Starej Baśni" Krzysztofowi Brońskiemu wraz małżonką Dorotą za życzliwe przyjęcie w swoich gościnnych progach. Dziękujemy także właścicielom lokalnych firm i samorządom Miasta Grybów i Gminy Grybów za wsparcie finansowe.

Podziękowania kierujemy w stronę mediów,  Grybów 24, Grybów.tv  i Sądeczanin.

Na okoliczność II Rajdu Rowerowego Grybów i okolice został wydrukowany baner które będzie umieszczony w Miejskim Domu Kultury w Grybowie, dawnej siedzibie Grybowskiego Sokoła.

 

{gallery}/2017/Grybow/II_Rajd_Grybów_i_okolice{/gallery}