"Sokół - Świat Pracy"
Polskie Towarzystwo Gimnastyczne
Polskie Towarzystwo Gimnastyczne "Sokół - Świat Pracy"

Wakacyjna aktywność Sokoła Grybowskiego jest bardzo dużo, co dobrze widać po ilości imprez organizowanych przez druhów Grybowskiego oddziału. Całość oparta jest o żelazną formułę Sokoła zawartą w słowach " W zdrowym ciele, zdrowy duch", którą Grybowski Sokół stara się promować w lokalnym społeczeństwie, poprzez zachęcanie do aktywnego spędzania wolnego czasu. 

 

Szereg imprez organizowanych w okresie wakacyjnym przez druhów Sokoła Grybowskiego związana była, przede wszystkim z aktywnością i rozwojem fizycznym za pomocą lubianego prawie przez wszystkich roweru. Warto teraz w kilku zdaniach podsumować  wakacyjną  aktywność druhów z Grybowa. Rowerzyści Grybowskiego Sokoła wraz z chętnymi mieszkańcami rozpoczęli wakacje 25 czerwca wyprawą pieszą i rowerową na szczyt Jaworza, gdzie o godzinie 14 odbyła się msza Święta. Początek na rynku w Grybowie, a miejsce docelowe szczyt góry Jaworza, dystans około 15 km., nie było by w tym nic nadzwyczajnego gdyby nie fakt, że góra mierzy 882 m.n.p.m , a dzielni uczestniczy pokonali ten dystans nieschodząc z siodełek-imponujące. Kolejną impreza, która cieszyła się bardzo dużą popularnością był rajd rowerowy Grybów i okolice, który obył się w niedzielę 9 lipca i cieszyła się dużym zainteresowaniem. Świetnym pomysłem okazało się podzielenie trasy według dwóch dystansów trasa A która liczyła 30km,była to pętla rodzinna oraz trasa B licząca 60km., dla bardziej zaawansowanych kolarzy. Szersza relacja z tego wydarzenia można znaleźć na stronie sadeczanin.info,: https://sadeczanin.info/sport-i-zdrowie/ii-rajd-rowerowy-grybow-i-okolice-bylo, Portal Informacyjny Grybów24

 

 Grupa Medialna info Grybów.tv http://grybow.tv/5014-ii-rajd-rowerowy-grybow-i-okolice-za-nami.html.

W lipcu nie brakowało także spontanicznych wypraw rowerowych druhów z Grybowa, w których zachęcali do aktywnego spędzania wolnego czasu, ana fanpagu można było znaleźć zaproszenia dla mieszkańców do wspólnych wypraw. Wszystkie wycieczki rowerowe były tylko rozgrzewką, przed prawdziwym wyzwaniem jakim była V pielgrzymka rowerowa na Jasną Górę, która wystartowała rankiem 26 lipca i uczestniczyło w niej 8 śmiałków. Całość musiała zostać zaplanowana dużo wcześniej ponieważ dystans do przejechania był naprawdę spory. W tym miejscu zapraszamy również do obejrzenia relacji video z startu, zrealizowaną przez portal grybów24.pl:                                           

Sokół Grybowski w te wakacje nie zapomina o najmłodszych , gdzie w ramach programu Wakacje 2017 organizuje rajdy rowerowe dla dzieci, jeden z takich imprez odbyła się 31 lipca, a następna odbyła sie 10 sierpnia.

Kolejny wyjazd rowerowy miał miejsce w dniach 26-27 sierpień, był to wyprawa dookoła Tatr. W pierwszy dzień Rajd Pętla Popradu a drugi  to przejazd Doliną Popradu w kierunku Grybowa. W tym akcentem Sokół Grybowski chce przejechał 150 km na 150-lecie istnienia Sokolstwa w Polsce.

Naszym obowiązkiem jest wspomnieć, że koordynatorami tych wszystkich projektów byli druhowie Sokoła Grybowskiego a warto wymienić takie osoby jak Katarzyna Koszyk-Niepsuj, Jarosław Gliński, Andrzej Matuła oraz Tomasz Matuła prezes Sokoła Grybowskiego których wkład i serce widać patrząc na ilość profesjonalnie przygotowanych imprez podczas tych wakacji.

Warto dodać, że to nie jest koniec rowerowych atrakcji przygotowanych przez Sokołów z Grybowa, dlatego zapraszamy do śledzenia fnapaga Sokoła Grybowskiego.

 

19490147_1909929889275946_748159357_o.jpgDSC_0024.JPGDSC_0113.JPG20170726_070222.jpgDSC_0411.JPG