"Sokół - Świat Pracy"
Polskie Towarzystwo Gimnastyczne
Polskie Towarzystwo Gimnastyczne "Sokół - Świat Pracy"

Dnia 12 listopada 2017 roku, odbył się w Grybowie III już Rajd Niepodległości zorganizowany przez PTG Sokół „Świat Pracy” oddział w Grybowie. W tym roku uczestnicy mieli do wyboru dwie trasy: pieszą i rowerową.

 

Grupę rowerzystów poprowadził dh Andrzej  Matuła. Pokonali oni kilkunastokilometrową trasę  prowadzącą ulicami miasta. Pod pomnikiem poświęconym Bohaterom Ziemi Grybowskiej 1939-1945 znajdującym się przy Kaplicy na Podchełmiu, złożyli kwiaty, zapalili znicze i odmówili modlitwę. Druga grupa –poprowadzona przez dh Zbigniewa Maciejowskiego szła pieszo. Uczestnicy odwiedzili groby znanych mieszkańców Miasta Grybów, cmentarz z okresu I wojny światowej, a przy grobie współzałożyciela Wincentego Węgrowskiego przedwojennego grybowskiego Sokoła złożyli kwiaty. Prowadzący opowiadał o historii i zasługach znanych mieszkańców dla naszego miasta. Obie grupy niemal jednocześnie spotkały  się  na strzelnicy „Skalnik” w  Grybowie, gdzie we współpracy z LOK Grybów zorganizowano zawody strzeleckie.  Każdy  uczestnik  rajdu  po zapoznaniu się  z zasadami  bezpiecznego  zachowania  się  na strzelnicy  i prawidłową obsługą broni miał możliwość wzięcia udziału w zawodach strzeleckich w swojej  kategorii wiekowej. Strzelanie prowadził prezes LOK w Grybowie – Pan Andrzej Hala wraz z członkami grybowskiego LOK-u. Organizatorzy rajdu przygotowali również poczęstunek dla wszystkich osób obecnych na strzelnicy. Były kiełbaski, kawa, herbata oraz ciasto upieczone przez druhny i druhów  grybowskiego Sokoła. W rajdzie  wzięło udział  ponad  70 uczestników, w tym grupa  uczniów  z klasy  6c Szkoły Podstawowej nr 1 w Grybowie pod opieką pani Kornelii Lichoń. Wszyscy  dobrze  się  bawili,  a na  zakończenie rajdu Burmistrz Miasta Grybów – Pan Paweł Fyda i Radny Miejski -  dh Jarosław Gliński, wręczyli zwycięzcom strzelania dyplomy, medale i puchary i nagrody ufundowane wspólnie przez Miasto Grybów i Gminę Grybów.

Pogoda dopisała, a uczestnicy Rajdu byli bardzo zadowoleni. Dziękujemy wszystkim za udział w rajdzie i pomoc w jego organizacji, a szczególnie dziękujemy Panu Prezesowi Andrzejowi Hali za dobrą współpracę i udostępnienie miejsca na zakończenie rajdu oraz umożliwienie druhom udziału w zawodach strzeleckich.

W przyszłym roku obchodzić będziemy 100 rocznicę odzyskania przez Polskę Niepodległości, dlatego już dzisiaj zapraszamy mieszkańców Miasta Grybów i Gminy Grybów do udziału we wszystkich przedsięwzięciach organizowanych przez grybowski oddział PTG „Sokół – Świat Pracy”.

  

{gallery}2017/Grybow/III_rajd_niepodleglosci{/gallery}