"Sokół - Świat Pracy"
Polskie Towarzystwo Gimnastyczne
Polskie Towarzystwo Gimnastyczne "Sokół - Świat Pracy"

W DNIU 15.04.2018 ODBYŁO SIĘ PIESZO – ROWEROWE ROZPOCZĘCIE SEZONU 2018 NA ZIEMI GRYBOWSKIEJ

Już po raz trzeci w historii Grybowskiego Sokoła, miało miejsce Pieszo – Rowerowe Rozpoczęcie Sezonu A.D. 2018, zorganizowane przez Polskie Towarzystwo Gimnastyczne „SOKÓŁ -  ŚWIAT PRACY” Oddział Grybów.

Początek to Msza św. celebrowana przez ks. Damiana Pitwora - opiekuna Sokoła Grybowskiego z prośbą o udany i bezpieczny sezon 2018, sprawowana przez w Bazylice Mniejszej. Po nabożeństwie  odbyło się w asyście dzwonów kościelnych, uroczyste poświęcenie uczestników oraz rowerów.

Wszyscy uczestnicy udali się na plac przy plebanii, gdzie zostali podzieleni na trzy grupy: jedną pieszą i  dwie rowerowe, a następnie kolejno wyruszyli w kierunku miejscowości Wyskitna – na przysiółek Bugaj.

W tym urokliwym zakątku, z którego widać okoliczne wzniesienia znajdują się chatki pod Wielkim Lasem. Gospodyni – radna Gminy Grybów  -  Pani Anna Poznańska, przyjęła nas bardzo gościnnie.

Po do tarciu do celu ostatniej grupy, wszyscy wspólnie się bawili i gwarzyli o tegorocznych wycieczkach pieszych i rowerowych. Pani Ania częstowała swoim napojem z kwiatu bzu oraz zaserwowała pierogi po Bugajsku, pieczone na blasze. Oprócz takich przysmaków nie zabrakło pieczonej kiełbasy, boczku i ziemniaków z popiołu podawanych z masełkiem lub sosem czosnkowym.

Na zakończenie imprezy, wręczono podziękowania  dla  gospodyni – Pani Anny Poznańskiej, Pani Kornelii Lichoń oraz prowadzących relacje z tegorocznego rozpoczęcia sezonu przedstawicieli grup medialnych Grybów24 oraz Gorlice.tv.

Pogoda nam sprzyjała, a sam rajd cieszył się dużą frekwencją, gdyż udział w nim wzięło łącznie ponad 100 osób, z czego zdecydowana większość to rowerzyści.

Niestety z powodu licznych obowiązków, nie dotarł do nas Pan Wójt Gminy Grybów – Piotr Krok, ale na uwagę zasługuje fakt, że wspiera on corocznie działalność Grybowskiego Sokoła. Obecni byli za to radni Miasta Grybów – Daniel Rodak, Jarosław Gliński i Tomasz Matuła, oraz radni Gminy Grybów – Anna Poznańska i Kazimierz Główczyk.

 {gallery}2018/Grybow/rozpoczecie_sezonu_2018{/gallery}